mam dwa pytania odnośnie swojej pracy magisterskiej.
Mam do zaprojektowania budynek 6-kondygancyjny ze stropem kasetonowym. Budynek ma ustrój przestrzenny, duża ilość słupów podpierających podciągi. Dość duże rozpiętości do 7,8m. Podciągi prostopadłe i równoległe do siebie. Pytania:
1. Podciągi są obciążone w sosób cykliczny tzn pasmo obciążeń trójkątne a czasem trapezowe. Jak włąsciwie zbieram obciążenia na taki podciąg? Czy prawidłowo jest gdy mnożę obciążenia płyty (kN/m2) przez pole pasma (np pole dwóch trojkątów), dzieląć przez rozpiętośc podciągu?
2. Licząc zbrojenie w Robocie, zdefiniowałem ruszt. Sciany jako tarcze uwzglednilem podając krawędzie zamocowania. Jak definiuję płytę jako strop kasetonowy? Czy definiuje gęste żeberka czy ustalam wysokośc zastępczą takiej płyty? Uwzględniąć MES?
AD1
Jak policzysz tak jak mówisz to będziesz miał obciążenie belki równomiernie rozłożone! A jak zbierasz po trójkątach to musisz mieć obciażenie na belkę trójkątne. Na brzebu belki będziesz mieć obciązenie prawdopodobnie wartości 0. A w najbardziej obciążonym punkcie policz wysokość trójkątów z których zbierasz obciążenie x obciążenie stropu [kN/m^2] dostaniesz max wartość obc na belkę.
AD2
Co znaczy uwzględniać MES? Bo nie czaje.. ja w Robocie nie projektuję więc nie chcę się wypowiadać. Ale każda metoda jest dobra tylko siatke dobrze poukładać i żeby odpowiednie opcje były pozaznaczane np. wygłądzanie momentów nam podporami podczas projektowania żeberem jest dobre. Ale jak mówiłem nie znam Robota i nie będę się wymądrzał Pozdro
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach