 |
Konstruktor budowlany Forum projektantów
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Maciek Mamah
znany z ciętej riposty...
Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 442
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 10 razy Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Warszawa (nie mylić z Warszawką)
|
Wysłany: Pon 13:46, 13 Cze 2011 Temat postu: |
|
|
Nie to żebym popierał tą ogólną i niechwalebną opinię o naszych produkcjach, ale spotykałem kiedyś dokumentację bardziej architektoniczną niż konstrukcyjną z tych odmiennych regionów Europy i była ona wielokrotnie lepsza niż rodzime tzw. "projekty wykonawcze konstrukcji", zapomnijmy o architekturze, czyli takie już nie do urzędu a jeszcze nie do produkcji ani do wycen czyli takie "prawie że" rysunki... I mimo wieloletniej praktyki w zawodzie wciąż nie rozumiem co się pod tym pojęciem kryje i jak zrobić taki PW, który niby pracochłonnością ma nie niewiele przewyższać PB ale ceną praktycznie wyczerpywać budżet przeznaczony na prace projektowe. Czy ktoś umie podać jakąś definicję?
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
 |
|
 |
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Yaro
Doświadczony Forumowicz
Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 1063
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 52 razy Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pon 19:12, 13 Cze 2011 Temat postu: |
|
|
rozumiem że chodzi ci o "projekt budowlany ale taki żeby mogli wybudować"? Standardzik, czyli zrób Pan PB, PW, projekt przetargwoy, warsztatowy itd, itd, za 10% ich wartości.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|